Türk Patent Sorgulamada Güncel Çözüm

Günümüz ekonomi dünyasında patent, iş güvenliği açısından önemlidir. Şirket, ürün ve isim kategorisinde markalaşmanın ilk önemli adımı patent almaktır.

google reklam
Ekibimiz, sertifikasyon programlarını başarıyla yürüten ve geliştirici lisanslı uzmanlarımız tarafından yönetilmektedir.
 

Günümüz ekonomi dünyasında patent, iş güvenliği açısından önemlidir. Şirket, ürün ve isim kategorisinde markalaşmanın ilk önemli adımı patent almaktır. Bunun için Türk patent sorgulama işlemi ilk aşamadır. Patent isim ve markanın başkası tarafından kullanımını engelleyen güvencedir. Bu gün bütün ünlü markalar patentlidir. Patenti olmayan ünlü markalar başkaları tarafından kullanılabilir. Bu durumda işletme zarar görecektir.

Kişi kurum ve kuruluşların kimliğini koruyan patent işlemleri, markanın veya ismin bütün kullanım hakkının satın alınması işlemidir. Marka kullanım hakkı devredilebilir. Ancak marka tescil işlemleri on yılda bir yenilenmesi gerekir. On yılda bir yenilenmeyen markalar serbest kalır. Marka sahibi kullanım iznini istediği kişiye verebilir. Markayı izinsiz kullanan hakkında dava açabilir ve tazminat alabilir. Bütün bu haklara sahip olabilmek için markanın patenti alınmalıdır.

Bir İş Gününde Patent Sorgulama

Sitemizi ziyaret ederek patentini almak istediğiniz markanızın başkası tarafından tescillenip tescillenmediğini öğrenebilirsiniz. Marka tescil işlemlerinde Türk patent sorgulama kategorisinde araştırılacak markanın ismi doğru bir şekilde yazılmalıdır. Küçük bir yazım hatası sorgulamanın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini önleyecektir. Bir iş günü içinde patent sorgulama işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleşmektedir.

Paten sorgulama işlemleri Türk Patent Enstitüsü verileri dikkate alınarak yapılmaktadır. Bütün patent işlemlerinde belirleyici kurum TPE (Türk Patent Enstitüsü) kurumudur. Onaylama işleminden başvuru işlemlerine, devir işlemlerinden iptal işlemlerine kadar bütün işlemler bu kurum tarafından takip edilmektedir. Bu kategoride uzman danışmanlar patent işlemleri konusunda kısa sürede sonuç almanızda önemli rol oynamaktadır. Firmamız yıllardır bu sektörde hizmet vermektedir ve bu konuda güvenilir yöntemleri tercih etmektedir. Güncel bir şekilde isim ve markalar için patent işlemi gerçekleştiriyoruz.

Form Bilgileri Eksiksiz Olmalıdır

Profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilen Türk patent sorgulama işlemlerinde ilk önemli adım sorgulama için sitemizdeki formu doldurmanızdır. Formda "Marka adı", "Ad-soyad", "Firma adı", "E-posta" ve "Telefon numarası"" gibi kategorilerde bilgi istenmektedir. Bütün bu bilgiler eksiksiz bir şekilde verilmelidir. Aksi halde marka sorgulama işlemi gerçekleşmez.

Firmamız başvuruları anlık takip etmektedir ve bu takip işlemlerinde verdiğiniz bilgileri yerinde değerlendirmektedir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun sitemizi ziyaret ederek patentini almak istediğiniz marka için sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Patent işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için uzman firmalar tercih edilmelidir. Firmamız yılların deneyimine sahiptir ve bu konuda tecrübesiyle tanınmaktadır.

Hangi Konularda Paten Alınabilir?

Sanat eseri, marka, şirket ismi, sanatçı ismi ve benzeri 45 kategoride marka tescil işlemleri yapılabilir. Firmamızın patent sorgulama işlemleri kategorisinde yer alan bu 45 konu içerisinde sizin için en uygun konuyu seçip bize gönderebilirsiniz. Yaptığınız bu inceleme sonunda firma elemanlarımız gerekli işlemleri hemen başlatacaktır. Patent sorgulama işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için form bilgilerinin ve kategori tercihinin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Ürünün şekli, rengi, logosu, özellikleri ve sayısı patent sınıfına girmektedir. Sesler, grafik tasarımları, animasyon çalışmaları, sinema çalışmaları, makine tasarımları ve özel üretim cihazlar patent işlemleriyle tam güvenceye alınabilir. Bütün bu kategorilerde firmamız pratik sorgulama seçenekleriyle isim hakkını satın alma çözümleri sunmaktadır.

Patent Sorgulama Neden Önemlidir?

Marka isimleri seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konuda bazı hatalara sıkça rastlanılır. Örneğin hali hazırda bulunan bir markanın sonuna farklı ekler getirilerek yeni bir marka ismi oluşturmaya çalışmak oldukça yanlıştır. Bu sebeple kişilerin marka ismi seçerken uzman kişilerden yardım alması ve bu kişiler ile çalışarak marka ismine karar vermesi çok daha sağlıklı bir yöntemdir. Uzman ekipler bu konuda daha bilgili ve deneyimli oldukları için hata olma payı çok düşüktür.

Marka Sahibi Olmanın Avantajı

Marka işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için patent sorgulama işleminin gerçeği yansıtması gerekir. Bu kategoride güvenilir ve pratik yöntemlerin birebir şeklide değerlendirilmesi ve gerçekçi çözümlerin ön plana çıkarılması gerekir. Marka tescil işlemlerinin başarılı bir şekilde yapılması için sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Sorgulama işlemleri kategorisinde 7/24 sitemizi ziyaret ederek form doldurabilirsiniz. Gün boyu yapılan bütün başvurulur ekibimiz tarafından değerlendirilmektedir. Başvuru için belli bir zaman dilimi söz konusu değildir. İstediğiniz zaman sitemizi ziyaret ederek başvuru yapabilirsiniz.

Dijital Yönetim Cmd Market Logo

Ücretsiz Marka Sorgulama

Hemen Sorgula

Veya bugün dijital dünya da yerinizi almak için bizi arayın.

0850 346 60 72**Hafta içi 09.00-18.00